Logo Tasarım Süreci

Herhangi bir tasarım çalışmasına başlamadan önce Logonuz, kapsamlı bir hedef seti oluşturmak için işinizi, rekabetinizi ve hedef kitlenizi öğrenmek ve anlamak için zaman ayıracaktır. Ardından , nihai sonucun sadece iyi görünmesini sağlamakla kalmayıp aynı zamanda işletmeniz için de performans göstermesini sağlamak için hedefe dayalı bir logo tasarım sürecinden geçecektir .
‍ Aşağıda
sürece genel bir bakış yer almaktadır…

Etkili bir logo tasarlamak düşünmeyi ve hayal etmeyi gerektirir. Nihai logo tasarımının rekabette öne çıkmasını, doğru pazarı hedeflemesini ve doğru mesajı yayınlamasını sağlamak araştırma, düşünce, özen ve dikkat gerektirir .

Aşağıda, iş hedeflerinize ve emellerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için en etkili logo tasarımına ulaştığına inandığımız 5 adımlı logo tasarım sürecimizin bir özetini sunduk

Taleplerinizi Dinliyoruz

Araştırma ve Keşif

Fikir Üretimi ve Tasarım

Logo Tasarımlarının Sunumu

Nihai Teslimat ve Destek

1. Logo Tasarım Özeti Oluşturma

Doğru pazarı hedefleyen ve doğru mesajı yayınlayan mükemmel logoyu tasarlamak için işinizi, rekabetinizi ve hedef kitlenizi güçlü bir şekilde anlamamız gerekiyor. Bu nedenle sipariş verirken bize işiniz ve logonuz hakkında detaylı bilgiler vermeniz bizim için çok önemlidir. 

Sipariş formunda belirttiğiniz  liste, tasarım aşamasında alınan kararlar için bir temel olarak kullanılacak tasarım özetini oluşturur.

Sipariş formu
2. Araştırma ve Keşif

2. Araştırma ve Keşif

Herhangi bir tasarım sürecinin en önemli kısımlarından biri araştırma ve keşiftir.

Sizin için en iyi logo tasarımını ortaya çıkarabilmek için şirketinizi, geçmişini ve rekabetini ve ayrıca hedeflemeyi hedeflediğiniz grupları ve bireyleri araştırıp inceleriz.

3. Fikir Üretimi ve Tasarım

Tasarımlar üzerinde çalışırken, beyin fırtınası yaparız ve  kelime eşleme gibi sayısız fikir üretme tekniğini kullanarak Eskiz çizimlerle başlarız . Fikirler kağıt üzerinde araştırıldıktan sonra, vektör tabanlı bir yazılım olan Adobe Illustrator’ı kullanarak tasarımlar üzerinde çalışmaya başlarız; bu, üretilen sanat eserinin ölçeklenebilir olduğu ve kaliteyi asla kaybetmeyeceği anlamına gelir.

3. Fikir Üretimi ve Tasarım

4. Logo Tasarımlarının Sunumu

Tasarımlar sunulmaya hazır olduğunda, oluşturulan logo tasarımlarını, sunulan her bir logoyla birlikte verilen tasarım kararlarını açıklayan destekleyici notlarla birlikte görüntüleyen bir JPEF belgesi göndeririz. 

Her tasarımla, logonun gerçek hayatta nasıl görüneceğini görselleştirmenize yardımcı olacak bir dizi yüksek çözünürlüklü resim de ekliyoruz. Örneğin, kartvizitler, bir mağazanın dış görünüşü, giysiler ve daha fazlası…

5. Nihai Teslimat ve Destek

Bir tasarım seçildiğinde ve geliştirildiğinde, hem web hem de basılı kullanım için dosyalar içeren kapsamlı bir logo paketi hazırlarız ve seçilen nihai tasarımın tüm telif hakkını size teslim ederiz.

Yeni logonuzdan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için farklı dosya biçimlerini nasıl kullanacağınızı anlamanıza yardımcı olacak bir logo kullanım belgesi ekleriz. Herhangi bir noktada herhangi bir sorunuz olursa, size yardım etmeye ve size destek olmaya hazırız.

Gerekirse, yeni kimliğinizi ortaya çıkarmak için ihtiyaç duyabileceğiniz kırtasiye malzemeleri, broşürler veya diğer pazarlama materyalleri gibi ek öğelerin tasarımı ve baskısında da yardımcı olabiliriz. Ek Hizmetler sayfamızı ziyaret edebiliriniz

nihai logo tasarımları teslimi

Logo tasarım sürecine ilişkin bu genel bakışın size yeterli bilgi verdiğini umuyoruz, ancak başka sorularınız varsa SSS‘lere göz atın veyadaha fazla tartışmak için doğrudan bizimle iletişime geçin .

Shopping Cart